Osobisty filtr informacji

Powiedziałam dość.

Posprzątałam listę znajomych na fejsbuku, znaczną większość tych, którzy zostali, usunęłam z tablicy. Wypisałam się z newsletterów, nawet jeśli autorzy bardzo tego nie chcieli. Przecież i tak nie korzystałam z tych rabatów, i tak nie czytałam nowinek na ich stronach. Już kilka lat temu wyłączyłam grające szkiełko, w którym ktoś z kimś tańczy w coraz to dziwniejszych miejscach, wywlekane są na wierzch czyjeś trudne sprawy, a codziennie o tej samej porze mam szansę dowiedzieć się kto kogo zabił i kto z kim się kłócił. Nie czytam też nawet gazet. Mało interesuje mnie stronnicze zdanie tego czy tamtego autora, wymyślane na siłe tematy felietonów, schematyczne recenzje i kto teraz z kim, za ile i dlaczego. Zawsze lubiłam tylko wiadomości sportowe – tam mówili głównie o sukcesach i dobrych rzeczach.

A dziś postawiłam największy krok. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo mnie to niszczyło. Ile z życia mi zabrało.

large

Przestałam obserwować większosć blogów. Przede wszystkim tych rozwojowych, które mieszały najwięcej. Zamiast naprawiać, psuły. Zamiast działać, czytałam. Pozbyłam się z czytnika kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu blogów, zostawiając tylko dziewięć tych, które naprawdę zmieniają coś w moim życiu. No bo co interesuje mnie czy ta blogerka zaszła w ciążę, tamta bierze ślub, a jeszcze inna ma nową torebkę.

Przez moje uzależnienie od blogów cierpieli wszyscy, a przede wszystkim mój czas wolny. I tak nigdy nie byłam w stanie trzymać „nieprzeczytanych” na zerze. Czuję, że mogę uciąć jeszcze więcej, a może nawet usunąć konto bloglovin. Byłabym chyba pierwszym blogerem, który nie używa ani jednego narzędzia do rozprzestrzeniania się w sieci.

Od dzisiaj czytam tylko to, co dodaje wartości mojemu życiu. Co jest piękne, potrzebne, kształcące. Co może mnie rozwinąć. I tak też chcę pisać.

A co Ty myślisz o takim podejściu? Też nie lubisz tracić czasu na zbędne informacje czy wolisz być ze wszystkim na bieżąco?

Reklamy

One thought on “Osobisty filtr informacji

Podziel się swoim zdaniem.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s