Keri Smith mówi Ci: zniszcz ten dziennik!

01

W trakcie tworzenia tego dziennika ubrudzisz się. Twoje ubranie pokryje się farbą albo dziwnymi substancjami. Zmoczysz się. Będziesz proszony o zrobienie rzeczy, które będziesz poddawać w wątpliwość. Będziesz ubolewać, że książka znajduje się w opłakanym stanie. Zmienisz destrukcję wokół siebie w kreację i zaczniesz żyć twórczo.

Ostrzeżenie, które pojawia się zaraz po otwarciu książki jest wystarczającą zachętą do kupienia jej. Szczególnie, gdy właśnie uczysz się wychodzić ze swojej strefy komfortu.

Dla mnie, książkowej pedantki („Nie zaginać rogów!!”), podręcznikowej czyścioszki („A gdzie mi tu podkreślasz!!”) i życiowej kontrolerki („Dziś nie mogę, plany mam.”) „Zniszcz ten dziennik. Kreatywna destrukcja.” to rzecz szyta na miarę. Zawiera kilkaset zadań, które mają na celu bezpowrotne zniszczenie każdej ze stron. I nie są to zadania byle jakie! „Tutaj zbieraj martwe robaki”, „zmień tę stronę w but” albo „Szoruj tę stronę” to tylko niektóre z niesamowitych pomysłów, jakimi zaskakuje nas autorka, Keri Smith. Ostatnim etapem jest dokładne zaklejenie notatnika i wysłanie go do samego siebie. Najlepsze jest to, że każde zadanie mamy traktować luźno i podejść do niego kreatywnie.

Moim postanowieniem jest wypełnić każde polecenie, bez względu na to, jak głupie się wydaje („przywiąż sznurek do dziennika, pójdź na spacer i wlecz go za sobą”). Liczę na porządne efekty – zwiększenie kreatywności i rozwinięcie wyobraźni, stanie się bardziej spontaniczną i odważną oraz wyjście ze swojej strefy perfekcjonizmu i książkowego pedantyzmu. Czy się uda? Zobaczymy za jakiś czas, gdy całkowicie zniszczę dziennik.

Książka jest światowym bestsellerem, w rankingach empiku również stoi wysoko. Powstała zarówno angielska, jak i polska strona poświęcona wydawnictwu, gdzie można podsyłać swoje dzieła. Tutaj link: http://zniszcztendziennik.pl/ A tymczasem wracam do konstruktywnego niszczenia!

 

02

03-horz

04-horz

05-horz

06

Reklamy

5 myśli w temacie “Keri Smith mówi Ci: zniszcz ten dziennik!

  1. Dzisiaj o tym usłyszałam, i dzięki za zdjęcia, jeszcze czegos takiego nie widziałam, zwykle takie pamiętniki czy dzienniki sa różowe i dla syna zawsze jest problem aby coś takiego dostać, a to jest czarne i mega zajefajne:)

  2. Pingback: Polska odpowiedź na „Zniszcz ten dziennik”, czyli „Książka pod tytułem”. |

Podziel się swoim zdaniem.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s