Luwr bez kolejki i za darmo.

Jeśli planujecie wypad do stolicy Francji, to pewnie na liście must do macie do odhaczenia Luwr. Stanie nawet kilka godzin w pełnym słońcu w kolejce do słynnej szklanej piramidy nie jest sprawą zachęcającą, zwłaszcza, że w tym czasie bylibyście w stanie obejść w miarę dokładnie część np. skrzydła Sully. Na szczęście jest sposób na to, jak wejść do Luwru omijając kolejkę. Pomysł sprzedała mi Karolina z Bright Hearted, która opisała sprawę dokładnie, choć przyznam, że dla będącego w tamtych rejonach po raz pierwszy – dość mętnie. Dlatego pomyślałam o czymś, co znaleźć można na niektórych ścianach budynku Luwru – mapce z zaznaczonymi „tajnymi” wejściami do muzeum. Dziwne, że turyści ich nie widzą.

luwr_wejscia

Opis wejść:

1. Główne wejście przez piramidę. Tak wygląda w czasie świetności. To chyba najlepsze wytłumaczenie dlaczego nie warto go używać.

2. Porte des Lions, czyli Wejście Lwów. Pod koniec lipca było zamknięte dla turystów, możecie sprawdzić i dać znać czy teraz działa.

3. Główne wejście do centrum handlowego Carrousel du Luvre. Trzeba zejść ruchomymi schodami, minąć stoisko Laduree, zejść kolejnymi schodami i kierować się prosto do kas biletowych i wejść do poszczególnych skrzydeł.

4. Ukryte wejścia przy Arc du Carroussel – stare schody prowadzące do centrum handlowego. Na wysokości Arc du Carrousel patrząc w stronę Luwru, schody zarówno po prawej, jak i lewej stronie. Tym razem po zejściu kierujemy się cały czas prosto, aż do miejsca, gdzie widzimy piramidę od dołu. Tam odbywamy kontrolę bagażu i idziemy do kas biletowych.

5. Wejście przez Cour CarréeO nim wiem najmniej, a właściwie nic. Z mapki wynika, że jest to wejście przez Skrzydło Sully, a z notki na Wikipedii, że prowadzi ono do sali z murami średniowiecznego Luwru. To się może zgadzać, bo mam wrażenie, że kojarzę jakieś wejście/wyjście w tamtych okolicach.

Na mapce widzicie jeszcze jedno wejście, którego nie zastrzałkowałam. Jeśli pamięć mnie nie myli, jest to wejście dla niepełnosprawnych (winda) i osób, które wykupiły wcześniej specjalny bilet.

 

Instrukcja obrazkowa (do punktu 4):

page

 

Bilety do Luwru:

Jeśli mamy poniżej 18 lat i jesteśmy obywatelami dowolnego państwa świata lub pomiędzy 18 a 26 i nasz kraj należy do UE, to wejście mamy za darmo. Niepotrzebne są żadne wejściówki, po prostu wjeżdżamy do wybranego skrzydła i tam, przy kontroli pokazujemy dowód lub paszport. I voila! Zwiedzamy cały Luwr za darmo!

Jeśli już się niestety zestarzeliśmy, musimy odstać swoje w kolejce po zakup biletu. To koszt około 10 euro, więc w porównaniu np. z Muzeum Sherlocka Holmesa, to śmieszne pieniądze.

 

Jeśli wykorzystacie nasze wskazówki, dajcie znać jak było!

Reklamy

2 myśli w temacie “Luwr bez kolejki i za darmo.

Podziel się swoim zdaniem.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s