„Moje szczęśliwe życie”, Rose Lagercrantz, Eva Eriksson

moje szczęśliwe życie

Krótka opowieść o szczęściu i nieszczęściu widzianym oczami małej, bo sześcioletniej, dziewczynki. Dobre książki dla dzieci powinny mieć to do siebie, że podobają się nie tylko im, ale też trafiają do ich rodziców (i nie-rodziców, którzy lubią podczytywać książki dla Małych). Ta książka taka właśnie jest. Radosna i roześmiana Dunia opowiada o swoich przeżyciach i uczuciach, jakie im towarzyszą oraz wylicza momenty, w których do tej pory była szczęśliwa. Dla dzieciaków będzie to dobra rozrywka, obficie okraszona ładnymi ilustracjami (co ważne, książka jest przeznaczona do czytania przez dzieci – litery są odpowiedniej wielkości, zdania krótkie i jasno zbudowane, a język prosty), dla dorosłych – powód do zastanowienia się ile szczęścia codziennie nam umyka, bo nie potrafimy go zauważyć.

Trochę bałam się tego, że autorami są Szwedzi, których model wychowania jest bardzo luźny i diametralnie różni się od polskiego. Na szczęście te obawy się nie potwierdziły, nie ma tu zarzucania małego dziecka małżeństwami homoseksualnymi czy ideologią gender – jest opowieść o dzieciństwie, jakie ma tysiące dzieci w każdym kraju i nic niewybiega poza ogólnie przyjęte ramy. No, może oprócz tego szwedzkiego niejedzenia słodyczy w dni inne niż sobota :)

_______________________________________________________________________________

Postanowiłam znaleźć nowych właścicieli kolejnym książkom. Sprzedaję więc te ze zdjęcia lub wymieniam na finta.pl. Jeśli jesteś zainteresowany którąś, pisz śmiało na podczytywka@yahoo.com

książki2 z cenami

Ceny, które podałam zawierają koszty wysyłki.

Reklamy

4 myśli w temacie “„Moje szczęśliwe życie”, Rose Lagercrantz, Eva Eriksson

  1. Uwielbiam takie książki dla dzieci, które nie są napuszone, wymyślone na siłę. <3 Swoją drogą…pierwszy raz spotykam się z tym wydawnictwem i zmykam zaraz na ich stronę :) Pozdrawiam!

  2. Ja lubię książki dla dzieci, które mają inne znaczenie dla najmłodszych i inne dla nas, takie które są uniwersalne, a po latach możemy do nich wrócić i znaleźć inne przesłanie.
    Ale ta też pewnie jest fajna nie mam dzieci więc nie kupię, ale nie ma wątpliwości, że książki dzieciom trzeba czytać. :)

Podziel się swoim zdaniem.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s