KSIĄŻKA: Spencer Quinn, "Na psa urok"

Narobiłam sobie zaległości na blogu lenistwem, planowaniem swojej świetlanej przyszłości i oglądaniem bardzo śmiesznych seriali, z których śmieje się tylko zaproszona publiczność. Od początku wakacji przeczytałam trochę książek, a notki o nich tkwią w kopiach roboczych.

Taką książką jest też Na psa urok. Lekka lektura, w sam raz na wakacyjne leżenie do góry brzuchem i wcinanie czekolady. Bernie Prywatny Detektyw i jego tresowany pies Chet mają do rozwiązania zagadkę zaginięcia nastolatki. Bardzo angażują się w całą sprawę, przemierzą całkiem spory kawałek Ameryki, sami zostaną porwani i poobijają się nieźle. Nie jestem do końca przekonana, czy autor dobrze poznał psią psychikę, biorąc się za pisanie (narracja prowadzona jest z punktu widzenia psiaka), bo jako dziecko wychowane wśród szczekających czworonogów nie mogę się zgodzić z niektórymi szczegółami dotyczącymi Cheta i jego psich przyjaciół. Nie mogę też powiedzieć, że Spencer Quinn jest mistrzem kryminału – zagadkę rozwiązałam jeszcze przed połową książki i przez to momentami wiało nudą. Ale jeśli ktoś celuje w książki łatwe, szybkie i przyjemne – polecam.

Na psa urok czytałam w ramach wyzwania Trójka e-pik u Sardegny – powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę.

Reklamy

4 myśli w temacie “KSIĄŻKA: Spencer Quinn, "Na psa urok"

Podziel się swoim zdaniem.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s