Ten pan powinien pisać przewodniki.

Jeśli w końcu wybiorę się w podróż do USA, pierwsze, po co sięgnę, to ta książka (ponownie). Jeśli obiorę kierunek na Kenię, Ruandę lub kraje Sahelu – zrobię to samo. Piotr Kraśko zrobił coś niemożliwego – zafascynował mnie Stanami samymi w sobie. Do tej pory wzdychałam wyłącznie do San Francisco i właśnie to miasto miało być moim życiowym celem, a zamieszkanie tam – jedną z największych radości. Pozostałymi regionami (no, może poza Florydą) byłam zupełnie niezainteresowana. A teraz wszystko się zmieniło.
Od Ameryki do Afryki może być genialnym wstępem do poznania kultury i historii USA oraz krajów afrykańskich. W części amerykańskiej Kraśko podrzuca mnóstwo ciekawostek, historyjek i miejsc, o których nie napiszą w żadnym przewodniku. I nie chodzi tu bynajmniej o Nowy Jork czy Los Angeles – reporter zabiera nas w szalony świat Dzikiego Zachodu oraz pokazuje fenomen Nowego Orleanu. Część afrykańska jest natomiast obfita w ciekawe urywki historii, opowieść o wojnie w Ruandzie oraz anegdotki z Rajdu Dakar.
Szkoda, że Piotr Kraśko nie pisze przewodników. Pióro ma tak lekkie, tak genialnie potrafi zaciekawić, że książkę się chłonie, a opisywane miejsca pragnie zobaczyć jak najszybciej. Zostałam jego nową fanką i na pewno przeczytam jeszcze niejedną jego publikację.

Przypominam o konkursie, książkowe nagrody czekają, a zostało już tylko kilka dni :)

Reklamy

2 myśli w temacie “Ten pan powinien pisać przewodniki.

Podziel się swoim zdaniem.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s