FILM, SPOTKANIE: "Yuma" reż. Piotr Mularuk na Dwóch Brzegach

To chyba mój pierwszy raz na premierze. Było warto. Yuma robi wrażenie. Nie spodziewałam się tego po polskim filmie. Szkoda tylko, że trzeba na niego iść przygotowanym. Kiedy o tytułowej jumie nie wie się nic – tak jak ja przed spotkaniem z autorami – film okazuje się być niezrozumiałym, trudnym w odbiorze a fabuła dość niewiarygodna. A juma istniała naprawdę. Nawet Zyga istniał naprawdę! Wszyscy o jumie wiedzieli. Nawet celnicy. To znaczy, wszyscy wiedzieli, ale tak naprawdę nikt nic nie wiedział. To nie kradzież, to jest podział – sprawiedliwy, więc uczciwy. 

Ciekawa, świeża historia, młodzi ludzie, wciągająca akcja, jest i humor, krew się też leje, są rozbite szyby, niemieckie dżinsy, ruski spirytus i dużo forsy. Coś nowego w polskim kinie. Polecam!

_________________________________________________________
* Chciałam dodać swój film ze spotkania. Youtube odmawia współpracy. Więc jest Kazik. Kazik też jest fajny.
Reklamy

2 myśli w temacie “FILM, SPOTKANIE: "Yuma" reż. Piotr Mularuk na Dwóch Brzegach

  1. albo się lubi polskie kino, albo nie. albo się lubi Gierszała dupeczkę, albo nie. Yumę też się lubi albo nie. Ale polecam tak jak lu. najpierw zagłębić się w temat, a potem wcisnąć 'play'.

  2. Nie wcisnąć plej, tylko kupić bilet! No, do czego Ty ludzi namawiasz! I lukaj na jedenastą stronę Bluszcza marcowego, tuż pod Wisię. Myślę, że te wszystkie gimnazjalne piszczące fanki, co się rozpychały łokciami po premierze po autograf Gierszała i fociszki, nawet nie wiedzą, że jest Szuing Star 2012. A my wiemy!

Podziel się swoim zdaniem.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s